Fico a nezamestnanosť

Autor: Peter Staško | 22.11.2016 o 21:17 | (upravené 24.11.2016 o 13:27) Karma článku: 7,36 | Prečítané:  1404x

Návšteva premiéra v Banskej Bystrici, jeho pohľad na nezamestnanosť a odbornosť stredných škôl ......

V pondelok navštívil p. Fico Banskú Bystricu. Veľmi ma „pobavilo“ jeho vyjadrenie, že prácu si v Banskej Bystrici nájde každý, kto chce pracovať a hneď ako príklad uviedol neúspešný nábor trnavskej automobilky, ktorej ponuku z 500 nezamestnaných prijalo len cca 60. Akosi asi nepostrehol, že trnavská automobilka je v Trnave a nie v Banskej Bystrici a aj keď automobilka poskytne ubytovanie, nie každý môže chodiť na týždňovky...resp. môže, len musí deti strčiť do mrazničky, alebo ich nemať. Ďalším vtipom bol údaj, že priemerný zárobok je cca 1300 eur. Asi pán premiér hovoril o superhrubej mzde, nakoľko keby sa zúčastnil prezentácie automobilky, vedel by, že príjem zamestnancov sa pohybuje od cca 700 do 1000 eur. Samozrejme bez nákladov na ubytovanie, dopravu a stravu. Čiže reálny príjem po odpočítaní týchto nákladov je mierne nad úrovňou minimálnej mzdy. Myslím, že francúzski zamestnanci by podobnú finančnú ponuku považovali za výsmech. Hlavne že máme jednotný európsky trh.

Skúste si vyhľadať voľné pracovné miesta na najznámejšom pracovnom portály, dať si filter napr. BB kraj. Filter vás síce zasype voľnými miestami, ale pozície sú zväčša automobilky na západnom Slovensku. Myslím, že keď niekto hľadá prácu na západnom Slovensku, tak si to zadá do vyhľadávača a nemusí listovať množstvo inzerátov, ktoré s daným regiónom vôbec nesúvisia.

Zároveň sa pán premiér rozhorčuje kvalitou stredných škôl, ktorých zriaďovateľom sú VÚC. Koľko rokov už ovláda strana Smer väčšinu VÚC na Slovensku ?? Myslím, že viac ako je Smer vo vláde. Čiže možnosť regulovať typy škôl majú možnosť už dosť dlho. V čase zatracovaného socializmu si podniky vychovávali svoje robotnícke profesie šité na mieru vo vlastných učňovkách. Prečo nedať túto podmienku ako protiváhu daňových úľav ? Potom by už nemohli takíto zamestnávatelia vyplakávať nad nízkou úrovňou kvalifikácie zamestnancov.

 

http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000142/1590293/Praca-sa-v-Banskej-Bystrici-najst-da--treba-len-chciet-pracovat--Tvrdi-premier

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?